plen

BIEBRZA EXPLORER Artur Wiatr

ul. Jagiellońska 4
19-110 Goniądz
tel.: 604 065 162

e-mail: it@biebrza-explorer.pl
www.biebrza-explorer.pl

Szlakami Czerwonego Bagna

całodzienna wyprawa do serca Bagien Biebrzańskich – Czerwonego Bagna i Grząd

 

Dzięki uczestniczeniu w tym programie dowiedzą się Państwo m.in. dlaczego utworzono jeden z najstarszych polskich rezerwatów przyrody „Czerwone Bagno”, poznacie jedno z najciekawszych, najurokliwszych i najbardziej różnorodnych miejsc w Biebrzańskim Parku Narodowym. Pozostawione tropy wprowadzą nas w tajemnice życia dzikich zwierząt, w tym – największego roślinożercy (łosia) oraz drapieżnika (wilka) w parku. Wędrówka przez wiekowe lasy, podmokłe szlaki, suche wydmy – wszystko w ciągu jednego dnia!

 

Co w programie:

  • Wyprawa po szlakach Czerwonego Bagna i Grząd, obserwacje przyrodnicze (szansa na łosia) połączone z dojściem do wieży widokowej, skąd rozpościera się wyjątkowa panorama bagien, przeprawa bagiennym fragmentem szlaku
  • Krótkie lekcje przyrody nt.: rozpoznawania tropów dzikich zwierząt, ciekawostek z życia łosia i wilka oraz roślin porastających wydmy
  • Zwiedzanie ekspozycji etnograficznej regionu

 

Cena:

w zależności od wielkości grupy

 

Cena zawiera:

- serwis licencjonowanego przewodnika po BPN

- zwiedzanie ekspozycji etnograficznej

- krótkie warsztaty przyrodnicze

 

Ilość uczestników:

Do 25 osób; wskazane mniejsze, kameralne grupy

 

Czas trwania i transport:

Do 4 godzin wariant krótki (8 km) lub 8-10 godzin wariant długi (15 km). Miejscami wyprawa trudna – przeprawa przez bagna. Transport własny. Do przejechania ok. 120-140 km.

 

Uwagi:

Uczestnicy ponoszą koszt biletów wstępu do Parku oraz dodatkową opłatę za wjazd na teren O.O. Grzędy: autokar – 30 zł lub 50 zł; samochód os. 15 zł lub 25 zł w zależności od czasu parkowania. Wymagane obuwie terenowe (w wariancie dłuższym: gumowce)

 

Bagna Biebrzańskie – daj się wciągnąć!

szlakami_czerwonego_bagna1

szlakami_czerwonego_bagna2

szlakami_czerwonego_bagna3

szlakami_czerwonego_bagna4

szlakami_czerwonego_bagna5

szlakami_czerwonego_bagna6